دلیل داغ کردن آداپتور

دسته بندی :الکترونیک 15 شهریور 1401 adminwebsite 298
دلیل داغ کردن آداپتور

از عمده مشکلاتی که کاربران در استفاده از وسایل الکتریکی به خصوص لپ تاپ و گوشی سر و کار دارند داغ کردن بیش از حد آداپتور لپ تاپ و گوشی است. این مشکل می تواند در دو حالت عادی و خطرناک رخ دهد.

دلایل داغ کردن آداپتور

استفاده از لپ تاپ و یا گوشی در حال شارژ

از علت های اصلی داغ شدن بیش از حد آداپتور ها می توان به عدم تقسیم بندی صحیح نیروی وارد شده بر سیستم از طریق منبع انرژی است.برای مثال اگر لپ تاپ در حال شارژ باشد و هم چنان در حال پردازش چندین برنامه ی سنگین نیز باشد داغ شدن آن دور از تصور نیست. در هر صورت داغ شدن آداپتور یک جنبه ی منفی است و می تواند مشکل آفرین باشد. در این صورت بهتر است که برای جلوگیری از افزایش کارکرد و داغ شدن آداپتور وسیله الکتریکی در حال شارژ در حالت استراحت قرار بگیرد در این حالت هیچ فشاری به باتری و شارژر وارد نمی شود.

02166738296 برای خرید آداپتور با ما در تماس باشید

مشکل سخت افزاری درون آداپتور

در صورتی که داغ شدن آداپتور به حدی باشد که در هنگام لمس آزار دهنده باشد ممکن است بر اثر مشکل سخت افزاری درون آداپتور باشد.

عملکرد ضعیف کابل

در داغ شدن اداپتور کارایی کابل نیز بسیار حائز اهمیت است. در واقع یک شارژر معیوب و فسوده به آسانی داغ می کند و سلامت وسایل الکترونیکی را به خطر می اندازد. پس باید دقت داشت که خرید کابل تقلبی و نا مناسب برای دستگاه و باتری مضر است و خرید بک کابل اصلی می تواند باعث حفظ سلامت باتری و آداپتور باشد.

آداپتور عیب ناک و ناقص

شارژر در صورت معیوب بودن حتما باید تعویض شود. وجود عیب و ایراد حتی در شارژر های اصلی هم می تواند باعث داغ شدن آداپتور شود.

شارژر های غیر استاندارد

توصیه می شود که برای شارژ کردن وسیله خود حتما از شارژر های اورجینال با ولتاژ متناسب استفاده شود. آداپتورهای شارژ ارزان و بی کیفیت معمولا از استاندارد های ساخت بهره مند نیستند.

شارژ کردن طولانی مدت

شارژ کردن طولانی مدت و استفاده بیش از حد از شارژر ممکن است باعث داغ شدن آداپتور شود. بنابر این بهتر است از نگهداشتن طولانی در شارز و رها کردن وسیله در شارژ به خصوص در هنگام شب جلوگیری شود.

قرار دادن وسیله در حال شارژ بر روی پتو یا بالشت

سطوحی مانند پتو یا بالشت یا امثال این ها مانع از ورود جریان هوا به درون وسیله در حال شارژ می شوند به عبارتی باعث محدود شدن جریان هوای ورودی به رون گوشی یا لپ تاپ می شوند. این کار باعث به دام افتادن گرما در وسیله الکتریکی می شود بنابراین توصیه می شود وسیله ی در حال شارژ بر روی یک سطح تخت و صاف قرار بگیرد این کار باعث می شود تا از گردش جریان هوا در وسیله الکتریکی اطمینان حاصل شود.

ناهنجاری سیستم برق رسانی

عواملی مانند قطع و وصل شدن برق، کم و زیاد شدن ناگهانی ولتاژ برق و… می تواند در داغ شدن آداپتور تاثیر داشته باشد این عوامل نوعی ناهنجاری به شمار می روند.

مشکل فنی دستگاه

در صورت عملکرد نا مطلوب و نامناسب دستگاه ممکن است اتصال کوتاه و به دنبال آن مشکلات الکریکی ایجاد شوند. همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات و داغ شدن آداپتور می شود. در صورتی که مشکل فنی قابل حل شدن نباشد باید به فکر یک دستگاه دیگر بود.

گرد و غبار

گاهی اجتماع گرد و غبار در پورت شارژر می تواند باعث داغ شدن آداپتور شود. که با تمیز کردن هر چند روز یک بار پورت شارژر می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

لینک به صفحه خرید آداپتور
adminwebsite

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با محصول مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0